TOGG’un Üretileceği Fabrikayı Gösteren Bir Görüntü Yayınlandı

semaver

New member
Bundan birkaç hafta evvel Türkiye’nin Arabası Teşebbüsü Kümesi (TOGG) tarafınca üstlenilen yerli ve ulusal araba projesinin üretileceği fabrikanın manzaralarını paylaşmıştık. Bugün ise uzun vakittir inşaat çalışmaları devam eden fabrikadan yeni imgeler geldi.

Türkiye’nin yerli araba teşebbüsü TOGG’un resmi Twitter hesabından paylaşılan görüntüyle üretim tesisindeki gelişmeler belirtildi. Bursa, Gemlik’teki üretim fabrikasının montaj, gövde ve boya tesisinin aktüel durumu hakkında bilgiler verildi.

TOGG Gemlik Fabrikası’ndaki son gelişmeler:

Türkiye’nin son yılllardaki en ses getiren projelerinden biri hiç elbet ki Türkiye’nin Arabası Teşebbüsü Kümesi (TOGG) tarafınca hayata geçirilen araba üretim projesi. Bu yılın başında gerçekleştirilen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2022’de tüm dünyaya tanıtılan arabanın seri üretime geçeceği Gemlik Tesisi çalışmaları devam ediyor.

Yetkililer, bugün akşam saatlerinde TOGG’un resmi Twitter hesabından “Gemlik Tesisimizdeki çalışmalar planlarımız sürat kesmeden ilerliyor. En son ne kadar ilerlediğimizi merak ediyorsanız görüntümüzü izleyin.” notuyla bir görüntü paylaştı. TOGG, kısa müddette binlerce şahsa ulaşan görüntü yardımıyla Bursa Gemlik’teki fabrikanın aktüel durumu hakkında bilgi verdi.

Tesis içi üretim çalışmalarının devam ettiği fabrikada:

Boya tesisinde;

• 14 bin 600 ton çelik montajı yapıldı,
  • 35 bin m² çatı-cephe panel montajı tamamlandı,
  • 19 Bin 734 m² kör kalıp montajı tamamlandı.
Gövde tesisinde;

• 5 bin 350 ton çelik imalatı tamamlandı,
  • 60 bin m² çatı-cephe sandviç panel montajı tamamlandı,
  • 51 bin 500 m² kör kalıp montajı yapıldı.
Montaj tesisinde;

• 8 bin ton çelik imalatı tamamlandı,
  • 79 bin m² çatı-cephe sandviç panel montajı tamamlandı,
  • 72 bin m² kör kalıp montajı yapıldı.