FDA Aday Senato Onayına Doğru Tırmanışla Karşı Karşıya

SULTAN

Global Mod
Global Mod
Beyaz Saray, kürtaj düşmanları Cumhuriyetçi senatörleri adayı Dr. Robert Califf’i reddetmeye çağırırken ve kilit Demokratların opioid politikaları ve onun yönetimine desteğini esirgemesiyle, Gıda ve İlaç İdaresi’ne liderlik etme seçimi konusunda önde gelen milletvekillerinin baskısıyla karşı karşıya. endüstri bağları.

Dr. Califf’in Obama yönetiminin son yılında teşkilata liderlik etmek için iki partili ezici bir destek almasından yaklaşık altı yıl sonra, milletvekilleri ve yardımcıları, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in görev yaptığı eşit olarak bölünmüş bir Senato’yu temizlemek için ihtiyaç duyduğu oyları kilitlemek için mücadele ediyor. eşitlik bozma oyu.

Varsa, çok az F.D.A. adayı var. koridorun her iki tarafında da çok fazla muhalefetle karşılaştı ve ajans bir yıldan fazla bir süredir daimi bir komisyon üyesinden yoksun. Ajansın gündeminde bir dizi önemli konu yer alıyor: Covid-19 ile ilgili ilaç, test ve cihazların denetimi; ilaç ve cihaz üreticilerinin denetimlerinde pandemi kaynaklı düşüş; ve aromalı e-sigara ürünlerinin gençler arasındaki popülerliği.

Yönetim yetkilileri Dr. Califf’e destek toplamaya çalışıyor ve kendisinin Başkan Biden ve üst düzey sağlık yetkililerinin desteğini almaya devam ettiğini söylüyor. Senato Demokrat liderleri de onu alenen desteklemeye devam ediyor. Ancak tam Senato’dan önce onay oyu için bir tarih belirlenmedi. En az beş Demokrat, adaylığına alenen karşı çıkıyor, bu nedenle Dr. Califf’in kendisini desteklemesi için en az beş Cumhuriyetçiye ihtiyacı var.

“Dr. Califf’in iki partili destekle onaylanacağından eminiz ve FDA’da liderliğin onaylanması kritik önem taşıyor. Beyaz Saray sözcüsü Chris Meagher, bir pandeminin ortasında,” dedi. Dr. Califf, adaylığı beklenirken görüşme isteklerini reddetti.

Bu hafta, bazı senatörler, Dr. Califf’in adaylığı konusundaki bölünmelerden sağ çıkabileceğinden emin değildi. Missouri Cumhuriyetçisi Senatör Roy Blunt, “Bunun oylamaya geleceğinden emin değilim ve nihai kararı o zaman vereceğim” dedi. “Onu bir insan olarak seviyorum, bence işi yapabilir ve şimdi ve oylama arasında başka neler gelişeceğini görelim.”

Hızlı bir oylama için beklentiler, felç geçirmekte olan New Mexico Demokrat Senatör Ben Ray Luján’ın yokluğuyla daha da karmaşık hale gelebilir. Bay Luján’ın kıdemli bir yardımcısı Çarşamba günü, hastanede kaldığını ve herhangi bir komplikasyon olmadıkça dört ila altı hafta içinde döneceğini söyledi. Bay Luján, komite aşamasında Dr. Califf’in lehinde oy kullandı.

Önemli bir merkezci olan Batı Virginia’dan Senatörler Joe Manchin III ve bağımsız Vermont’tan Bernie Sanders dahil olmak üzere, önde gelen Demokratlar, adaya ilaç endüstrisiyle olan bağları ve seçim sırasında opioid krizini ele alışı nedeniyle karşı çıkacaklarını açıkladılar. Obama yönetimi.

Bay Sanders, “Sağlık hizmetleri açısından, FDA açısından, ilaç endüstrisinin açgözlülüğünü üstlenmeye hazır agresif liderliğe ihtiyacımız var” dedi. “Ne yazık ki, Dr. Califf’in o kişi olduğunu düşünmüyorum.”

Dr. Califf, Ocak ayında Cumhuriyetçilerin desteğiyle Senato Sağlık, Eğitim, Çalışma ve Emeklilik Komitesi’nde oylamayı onayladı. Dört senatör adaylığı ilerletmek için koridoru geçti: Kuzey Carolina’dan Richard Burr, komitenin kıdemli üyesi; Maine’den Susan Collins; Alaska’dan Lisa Murkowski; ve Utah’tan Mitt Romney.

İkinci sıradaki Senato Cumhuriyetçisi Güney Dakota’dan Senatör John Thune Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Dr. Califf’in deneyimi ve yetkinliğinin, partisindeki birçok kişi için umutları için iyiye işaret ettiğini, ancak kürtaj kararlarındaki rolüyle ilgili endişelerin diğerlerini uzaklaştırdığını söyledi.

Bay Thune, “Bu noktada üyelerimizin nerede olacağını söylemek benim için zor,” dedi, “ama farklı görüşlerin olduğunu biliyorum.”

İki Demokrat – New Hampshire’dan Bay Sanders ve Senatör Maggie Hassan, opioidlerin sert vurduğu bir eyalette zorlu bir yeniden seçimle karşı karşıya – seçime karşı çıktı ve daha fazla Demokratın adaylığına karşı olduğu söyleniyor. 2016’da Dr. Califf’in göreve yönelik ilk onayına karşı oy kullanan üç Demokrat, Bay Manchin ve Massachusetts’ten Senatörler Ed Markey ve Connecticut’tan Richard Blumenthal görevde kalıyor.

Vermont’tan bağımsız Senatör Bernie Sanders, Dr. Califf’in adaylığının en sesli muhaliflerinden biri oldu. Kredi… The New York Times için Al Drago

Sn. Markey’nin ofisi, Dr. Califf’e karşı tekrar oy kullanacağını doğruladı. Bay Blumenthal Salı günü, o gün oylama yapılırsa kendisinin de aynısını yapacağını söyledi.

“F.D.A.’yı ayıracak yeni bir çağa ve liderliğe ihtiyaç olduğuna hala güçlü bir şekilde inanıyorum. ilaç endüstrisinden çok halka açık ve önemli bir şekilde” dedi. Çarşamba günü, muhalefetini yinelemek için bir noktaya değindi.

Dr. Califf, herhangi bir Biden adayı için en çok planlananlar arasında, tahmini 45 üyeyle bir araya gelerek Senato turlarını yapıyor. Yardımcıları özel olarak, atanması için gerekli desteği toplayabileceklerine inandıklarını belirttiler. Bu hafta Bay Burr şu öngörüde bulundu: “Bence Dr. Califf bir sonraki FDA’nın kendisi olacak. komiser.”

Bay Manchin ve diğer Demokratların endişelerine rağmen, Kasım ayında Dr. Califf göreve seçildi. Opioid salgını tarafından devleti harap olan Bay Manchin, FDA’da görmek istediği çok sayıda değişikliğin ana hatlarını verdi; bunlara, opioid reçete yazanlar için bağımlılık ilacı yazanlardan alınması gereken eğitime benzer zorunlu eğitim de dahil.

Senatörün krizle ilgili endişeleri, Bay Manchin, çocuklu ailelere yapılan bu aylık ödemelerin opioid satın almak için kullanıldığı endişeleri üzerine çocuk vergi kredisini uzatma planlarını reddettiği için, Bay Biden’ın 2.2 trilyon dolarlık yerel politika faturası üzerindeki müzakereleri engelledi.

Panelin oylamasının yapılacağı gün Twitter’da Manchin, “Uyuşturucu salgınından etkilenenlere bir hakaret olan adaylığına şiddetle karşı çıktım” dedi ve ekledi: “F.D.A.’nın zamanı geldi. Amerikalıları ulusumuzu mahvetmeye devam eden uyuşturucu salgınından korumak için adım atmaya istekli liderlere sahipti. Dr. Califf o lider değil.”

Bu hafta Dr. Califf’e destekleri konusunda baskı yapan birkaç senatör, henüz bir karar vermediklerini söyledi.

Batı Virginia Cumhuriyetçisi Senatör Shelley Moore Capito, hala kararsız olduğunu söyledi: “Ortaya çıkan bazı sorunlar olduğunu biliyorum, ancak Batı Virginia’ya gitti – sahip olduğumuz bazı sorunları ilk elden gördü. Bu benim için önemli.”

FDA Başkanlık tarafından atanan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri direktörünün aksine, komiser rolü 1988’den beri Senato onayına tabidir. Aday, keskin bir sorgulamaya tabi olma eğilimindedir, ancak gözlemciler, kararın adayın nitelikleriyle ilgisi olmayan ulusal siyasete hiç bu kadar sarılmadığını söylüyorlar.

Onaylanmış bir lider olmadan, geçici komisyon üyesi Dr. Janet Woodcock, adaylık beklenirken görev yapabilir. Devlet Hesap Verebilirlik Ofisi sözcüsü Charles Young’a göre, Dr. Califf’in adaylığı reddedilirse, ajansı 210 gün daha yönetebilir.

Dr. Califf, kariyerinin çoğunu, tarafsız bir uzman olarak ün kazandığı Duke Üniversitesi tıp fakültesinde kardiyoloji denemeleri yaparak geçirdi. 2017 yılında Google’ın ana şirketi olan Alphabet’in yaşam bilimleri kolu Verily’ye katıldı.

Koronavirüs Pandemisi: Bilinmesi Gereken Temel Şeyler

<saat/>

Kart 1 / 4

Virüsün ABD’deki durumu Ülke diğer zengin ülkelere göre daha yüksek Covid ölüm oranlarıyla karşılaşmaya devam etse de yeni vakalar düşüyor. Aşı cephesinde, etkinliği hakkındaki sorulara rağmen Pfizer, 5 yaşından küçük çocuklar için aşısının onaylanmasını istiyor. ABD genel cerrahı titiz bir inceleme sözü verdi.

Dünya çapında. Birkaç ülke pandemi protokollerini gevşetiyor ve virüsü endemik olarak ele almaya başlıyor. Ancak Dünya Sağlık Örgütü’ndeki halk sağlığı liderleri, kısıtlamaların çok aceleyle gevşetilmesi konusunda dikkatli olmaya devam ettiler.

Araştırma alanındaki gelişmeler. Şu anda geliştirilmekte olan burun içi aşılar, solunum yollarının mukozal astarlarında koronavirüsü durdurarak daha iyi güçlendiriciler yapabilir. Nazal bağışıklamanın fareleri, gelincikleri, hamsterları ve maymunları koronavirüse karşı korumada etkili olduğu zaten gösterilmiştir.

Güvende kalmak. Covid’i yaymak konusunda endişeli misiniz? Ne zaman test edileceği, hangi maskenin seçileceği ve evde virüs testlerinin nasıl kullanılacağıyla ilgili bazı temel yönergeleri izleyerek kendinizi ve başkalarını güvende tutun. Koronavirüs için pozitif test ederseniz ve aşı kartınızı kaybederseniz yapmanız gerekenler burada.

Buradaki klinik politika ve strateji başkanı olarak, etik açıklamasına göre 2,7 milyon dolar gelir ve 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında hisse senedi kazandı. Ayrıca hemofili ve kas fonksiyonu bozukluğu olan hastalar için ilaçlar geliştiren ilaç ve biyoteknoloji şirketlerinde kazançlı liderlik rolleri üstlendi. Daha fazla destek sağlamak amacıyla, Massachusetts Demokrat Senatörü Elizabeth Warren’a, herhangi bir yönetim kararını önceki çalışmasından ayırmak için ek kısıtlamalara bağlı kalacağını taahhüt etti.

“F.D.A. Aday, hükümet hizmetinden sonra döner kapıya katılmaktan vazgeçmek ve görev süresi boyunca kendisini eski işverenlerle olan etkileşimlerinden yalıtmak için mevcut yasal gerekliliğin ötesine geçmeyi kabul etti,” dedi Warren. “Döner kapıyı durdurmak için halka açık bir taahhütte bulunmaya istekli olduğu için onu destekleyeceğim.”

Kuzey Carolina Senatörü Richard Burr, komitenin sıralamadaki üyesi, Dr. Califf’in bir sonraki FDA olacağına inandığını söyledi. komiser. Kredi… The New York Times için Stefani Reynolds

Dr. Califf’in bazı eleştirmenleri, onun 2015’ten başlayarak tıbbi ürünler ve tütünden sorumlu komiser yardımcısı ve 2016 ve 2017’de Senato tarafından onaylanmış ajans komiseri olduğu FDA’daki geçmişine atıfta bulunuyor.

Kürtaj karşıtı grup Susan B. Anthony List, Cumhuriyetçi senatörleri Dr. Califf’e karşı oy kullanmaya zorlayan bir koalisyona liderlik ediyor. Grup, Dr. Califf’in ajansa liderlik ettiği 2016’da daha az kısıtlayıcı hale gelen ilaçlı kürtaj politikalarındaki değişiklikleri eleştirdi. “2016’da rekoru olmayan bir adaydı; şimdi o, hayatı hiçe sayan bir geçmişe sahip bir aday” diye yazdı grup.

Grup ayrıca, ajansın tıbbi kürtaj ilacı mifepriston hakkındaki yakın kararıyla ilgili 14 Aralık’taki komite duruşması sırasında sorulara verdiği yanıtlar nedeniyle Dr. Califf’e karşı çıkıyor. Dr. Califf, eldeki kanıtlarla doğru kararı vermesi için teşkilata güvendiğini söyledi.

İki gün sonra, F.D.A. tele-sağlık sağlayıcılarının evde kürtaj ilaçları reçete etmesine kalıcı olarak izin vereceğini duyurdu.

Alabama’dan Tommy Tuberville, Indiana’dan Mike Braun ve Kansas’tan Roger Marshall, hepsi Cumhuriyetçi, komitede kısmen kürtajla ilgili konularda Dr. Califf’e karşı oy kullandılar, personel üyeleri doğruladı.

Savunuculuk grubu ayrıca, 13 Ocak’ta Dr. Califf’in lehinde oy kullanan Senato Sağlık, Eğitim, Çalışma ve Emeklilik Komitesi’ndeki dört Cumhuriyetçiden biri olan Bay Romney’e de baskı yapıyor.

Milletvekillerinin opioid politikasıyla ilgili endişelerinden bazıları, aynı zamanda Dr. Califf’in 2016’daki kısa süreli komisyon üyeliğine de dayanmaktadır. Görev süresine üç ay kala, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri yeni yönergeler yayınladı ve çoğu zaman ölümcül olan risklerini kınayan yakıcı bir yorum yaptı. “kanıtlanmamış ve geçici faydalar” arasında opioid ilaçlar.

Bay Manchin, Bay Markey ve Bayan Hassan’a tavsiyede bulunan FDA’nın opioid politikalarını eleştiren Dr. Andrew Kolodny, politika değişikliklerini takip etmek yerine başka bir çalışma görevlendirdiğini söyledi.

Brandeis Üniversitesi Opioid Politika Araştırma Ortaklığı tıbbi direktörü Dr. Kolodny, Dr. Califf onaylanırsa, “bir şeyler yapma şansı var ve belki sonunda bir yere varabiliriz” dedi. “Ama ben nefesimi tutamazdım. Çünkü bence günün sonunda o bir endüstri adamı.”

2020’de yaklaşık 100.000 Amerikalı opioid aşırı dozlarından öldü, C.D.C. ölümlerin birçoğunun yasadışı fentanil ile ilgili olduğunu bildirmiştir.

Sheryl Gay Stolberg raporlamaya katkıda bulundu.