Farklı yollar

Felaket

New member
Bir yere gitmek istediğinizi düşünün. Oraya gezerek, farklı yerleri ve şeyleri bakılırsarek yavaş yavaş, inceleyerek, tahminen yolu biraz keyfi uzatarak gidebilirsiniz. Artık de birebir yere hemen gitmeniz gerektiğini, muhakkak bir vakte kadar yetişmeniz gerektiğini düşünün. Sanırım olabilecek en kestirme yolu bulup süratli adımlarla ilerlersiniz. Vakit kaybetmemek için elinizden gelen tüm çabayı gösterirsiniz.

Hayatta aslında tam manasıyla bu biçimdedir. Kendi doğrularınızın ve seçimlerinizin oluşturduğu yollar ile hayatımızı sürdürmeye devam ederiz. Güya tek yolu buymuş üzere devam ederiz genel olarak ömrümüze. Çok ayrıntı düşünmek, fazlaca uğraşmak kendimizi huzursuz hissetmemize vesile olur. Bu durum da göz önüne alındığında esasen kimse kimseden mantıken de düşünülünce; her atılan adım öncesinde, ben bu adımı atarsam ne olur, oraya gideceğim lakin bu mantıklı mı üzere ayrıntılı biçimde ilerlemesi halinde gözlemlenemez. Haliyle hayatın gidişatına ve kendinize bakılırsa ilerlemeniz gerekir, öylede ilerler. Fakat kimi vakit o denli bir an gelir ki yaptığınız şeyler işe yaramaz. Çabalıyor fakat başaramıyor üzere hissedersiniz. Başarısızım, yapamıyorum üzere hislere kapılırsınız. Bu tip durumlarda unutmamanız gereken bir şey var. kimi vakit kısa yollardan işlerimizi hemencecik hallederiz. Lakin birtakım durumlarda bu kısa yollar işe yaramaz. Kendinizi çıkmazda hissedersiniz. Atlanan nokta ise bir yere varan hayli sayıda yol olduğudur. Tahminen yol biraz uzar ya da biraz vakit kaybı olur. Fakat şayet sonuca varamayacak üzere hissediyorsanız öteki yolları da görmeye çalışın. Bu sayede sonuca ulaşırsınız