Dönüm noktası

Felaket

New member
Dönüm Noktası..
Bu günlerde üniversiteye yerleşme devri. pek fazlaca umutlu yürekler kendileri için en iyisini
seçecek. bu vakitte olan biriyle konuştuğum da “burası benim en değerli sonucum, yaşamımın
dönüm noktası, ömrümün sonucu, geleceğim, son bahtım..” üzere kelamlar duyuyorum. Evet değerli bir
karar lakin emin ol ömrün en kıymetlisi değil. Hele hayatın dönüm noktası hiç değil. Kendine
uygun mesleği seçmek için bir fırsat lakin asla son baht değil!!
Bugüne kadar elinden geleni yaptın ya da yapmadın. Hiç fark etmez. Artık elindeki puanla bir
tercih yapma vakti. Yaptığın tercihle senin için en alakasız kentte ve üniversitede en alakasız
bir kısım okuyor olsan bile şayet sen istersen her vakit öteki bir yol olacak hayallerin için.
Şayet sen bir şeyi hakikaten istersen sayısız fırsatlar çıkacak karşına. kimi bazı kolay olacak,
kimi bazı güç. Lakin farklı yollar daima olacak.
Emin ol hayatta daha değerli kararlar olacak, ki yıllar daha sonra dönüp baktığında bugünki zorlukları
hatırlamayacaksın tahminen de.
Baktın hiç biri olmuyor, istediğin bir kısım gelmiyor, yine hazırlanmak hiç de çok kolay. tekrar
olmasın tekrar hazırlan. hiç bir ehemmiyeti yok hayallerin için verdiğin yıllarin.
Bugün için büyük bir karar sıkıntı bir vakit olan tercihler, akıp giden hayatta küçük bir ayrıntı olarak
kalacak.
Hayallerin daima seninle..
Her şey hayallerince olsun
Hatice Alpagut