Berard ilişkin metodu nedir ?

Felaket

New member
Berard 98 yıllık hayatında kendi kulak çınlama meselesini ve çocuklarının öğrenme kuvvetliğüne deva ararken bulduğu ve geliştirdiği ve kendi ismiyle anılan Berard Metodu, Berard’ın daha sıhhatinde dünyanın her bir köşesinde binlerce şahsa yardım etmiş olup, vefatından daha sonra da yüzbinlerce şahsa yardımcı olmaya devam etmektedir.

Kulak çınlaması ve bugün disleksi dediğimiz öğrenme kuvvetliğü ile başlayan bu çalışmalar günümüzde konsantrasyon ve dikkatin uç derecede gerekli olduğu her alanda kullanılmaktadır. Okula başlayacak olan ya da özel eğitim alan çocuklardan başlayarak, sporda, sanatta ve iş hayatında gayesi keskin olan tüm şahıslar yararlanmaktadır. Konuşma gecikmesi ve kekemelik durumlarında konuşma eğitimi öncesi bir ön eğitim olarak kıymetli bir yeri vardır.

İsim ve yüz hafızası zayıflamaya başlayan ya da unutkanlıklardan şikayet eden bireyler bu meselelerle eğitim daha sonrası başa çıkabilmektedir. Gerilim hayatında olduğu biçimde gerilimle baş edebilme yeteneğini Berard eğitiminden daha sonra devreye sokmaktadır. Dünyaya bu biçimde bir uygulamayı ikram eden ve 98 yaşına kadar yaşayan Guy Berard kendi sağlıklı hayatını her yıl kendine uyguladığı ‘Berard AIT’ seanslarına borçlu olduğunu söylemiştir.
Berard İLİŞKİN Methodu algının en kısa yolu olan sağ kulak-sol zihin kontağının güçlendirilmesi eğitimidir. Sol kulak yüklü işitsel algı, halk içinde ‘jetonun geç düşmesi’ olarak bilinir. Zihnimizde iki işitme merkezimiz ancak sözel ve sayısal bir algılama ve yorumlama merkezimiz olduğundan ve bu merkezin de sol zihnimizde bulunmasından dolayı sol zihnin eğitiminin değeri açıktır. Sol zihni eğitmek için sağ kulağın işlenmiş müzikle (müzikteki alçak ve yüksek frekanslarla) eğitilmesi ve zihnin yeni yollar bularak, kendini eğitmesidir.

“BERARD ZİHNİN ORGANİZE OLMASINI SAĞLAR” Şahıslardaki dikkat eksikliği, hiperaktivite, konsantrasyon, algı sorunu, odaklanamama, ders çalışma ya da hayata karşı bir isteksizlik, vakti düzgün kullanamama, iş gerilimini yönetim edememe, özgüven sorunu, imtihan gerilimi üzere meselelere karşı Berard zihni organize eder. 3 yaş ve üzeri herkes Berard tekniğinden yararlanabilir.Konuşma sorunu olan, otizmli, asperger sendromu ya da akademik hayatına başlamış öğrenme kuvvetliğü yaşayanlar için de Berard Methodu tesirli bir metottur.Bu metodu iş ömrü devam eden yetişkinler de tercih ediyor. İş adamları, tabipler, sanatkarlar Berard alarak şahsi gelişimlerini tamamlamayı, hafızalarını tazelemeyi, iş geriliminden uzaklaşmayı sağlıyorlar.

Zihnindeki ajandayı düzenlemek isteyen herkes bize gelebilir. Alzhemeir tehlikesi olan bir yetişkin de gelebilir, yüzde 80’e vuran işitme kaybı olan insan da gelebilir zira Berard küçük titreşimlerle orta kulaktaki üç küçük kemiğe titreşim kazandırarak, işitme kayıplarını geri kazandırabiliyor ya da işitmede netlik sağlıyor.” UYGULAMA NASIL YAPILIYOR ? Berard İLİŞKİN uygulamaları 20 sefer yarımşar saatlik dinletiler halindedir. 20 gün günde 1 kere olarak dinleti yapılabildiği üzere, günde 2 sefer olarak en az 3 saat orta ile 10 gün de yapılabilir. Rahat bir koltuğa oturan kişi yalnızca frekanslarından yararlandığı müziği dinleyerek öğrenme kulağı olan sağ kulağını geliştirir. Gelişim süreci bu 20 dinleti ile başlatılmış olur ve giderek açılan algı, tüm öteki yetileri etkileyerek 6 ay boyunca yükselir. Konsantrasyon, odaklanma ve öbür tüm alanlarda gösterilen gelişim ile kişi randımanını de en yüksek düzeye taşır.